Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Jak przygotować mieszkanie inwestycyjne pod wynajem?

Mieszkanie przygotowywane na wynajem

Mieszkanie inwestycyjne pod wynajem to bardzo popularny sposób na ulokowanie kapitału. Jest to niezbyt angażujące, a jednocześnie pewne źródło dochodu.  Jak je przygotować, aby spełniało oczekiwania wynajmujących?

Warto już na wstępie, przed zakupem, ocenić, jaka będzie grupa docelowa naszego wynajmu. Innego mieszkania będą bowiem potrzebować studenci, a innego – rodzina z dzieckiem.

Dla kogo mieszkanie inwestycyjne na wynajem?

Oczekiwania będą różne w kwestii metrażu czy lokalizacji, ale także standardu wykończenia. Młodsi ludzie mogą przymknąć oko na pewne niedociągnięcia, zaś starsi – będą wymagać określonego komfortu. Dlatego już przygotowując mieszkanie inwestycyjne pod wynajem, musisz mieć plan, komu zamierzasz je wynająć i pod kątem takich osób przygotować lokal.

Studenci, mając ograniczony budżet, będą szukali umeblowanego mieszkania, gdzie będą mogli spędzić czas razem, ale także we własnych pokojach. Rodzina z dziećmi może mieć swoje meble, ale będą potrzebować mieszkania czystego i bezpiecznego dla dziecka. Chętnie wybiorą takie, gdzie dostępna będzie pojemna szafa i przestrzeń, gdzie dziecko będzie mogło się bawić. W łazience bardziej przydatna może być dla nich wanna niż prysznic.

Im więcej zainwestujesz w remont, tym wyższe będziesz musiał pobierać opłaty za wynajem, aby inwestycja była rentowna. Jeśli kupisz mieszkanie inwestycyjne blisko uczelni z myślą o studentach, ale wydasz dużo pieniędzy na wykończenie, tworząc dość luksusową przestrzeń, to może być ci trudno znaleźć młodych najemców. Zaś mieszkanie w bloku oddalonym od placu zabaw i przedszkola nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz wynajmować je rodzinie z dziećmi. Twoja oferta będzie dla nich nieatrakcyjna.

Zadbaj o kuchnię i łazienkę

W czasie wykańczania mieszkania zwróć dużą uwagę na kuchnię i łazienkę. O ile pokoje można przystosować do swoich potrzeb, niskim kosztem odmienić, tak wynajmujący raczej nie będą inwestować, aby zmienić coś w kuchni albo łazience. Dlatego ważne, aby od razu

spodobały im się te pomieszczenia. Dzięki temu twoja oferta może okazać się lepsza od konkurencji.

Warto więc, przygotowując mieszkanie inwestycyjne do wynajmu, zaplanować kilka mocnych stron. Wysoka jakość materiałów, nowoczesne rozwiązania, pomocne sprzęty AGD, miejsca do przechowywania – takie zalety wynajmujący na pewno docenią.  Jeśli kupujesz mieszkanie inwestycyjne z rynku pierwotnego, to wykończ mieszkanie zgodnie z obecnymi trendami. Skoro ktoś ma zamiar zamieszkać w nowoczesnym budownictwie, to nie chce korzystać ze sprzętów popularnych dekadę temu.

Mieszkanie na wynajem musi być uniwersalne

W kwestii kolorów jest wiele gustów. Dlatego warto postawić na dość neutralne, sprawdzone kolory. Oczywiście, piękna zieleń może zachwycić potencjalnego wynajmującego, ale równie dobrze może go zniechęcić. Beże, szarości,  biel – to bardzo bezpieczne barwy, ponieważ nikt z powodu takich ścian nie przekreśli mieszkania. Pamiętaj też, że biały kolor korzystnie wpływa na optyczny odbiór wielkości mieszkania. Jeśli osoba zainteresowana wynajmem wejdzie do mieszkania i odniesie wrażenie, że pomieszczenia są przestronne, będzie zdecydowanie bliżej pozytywnej decyzji.

Tak samo z dekoracjami – może być trudno trafić w czyjś gust, więc lepiej ograniczyć dodatki do minimum. Wynajmujący z łatwością nada mieszkaniu charakteru, wybierając takie ozdoby, jakie mu się podobają.

Skoro kupujesz mieszkanie inwestycyjne na wynajem, to należy poważnie potraktować jego wykończenie. Każdy ewentualny błąd, może odbić się na twoich dochodach. Jeśli prace będą się przedłużać, to inwestycja później zacznie się spłacać. Jeśli remont zostanie wykonany niewłaściwie, to możesz mieć problemy z wynajęciem mieszkania i będziesz musiał obniżyć opłaty. Dlatego warto zaufać specjalistom.

Mieszkanie inwestycyjne wykończone pod klucz

W ofercie Budstol Invest znajduje się możliwość wykończenia mieszkania pod klucz. Dzięki temu masz pewność, że pracami zajmą się specjaliści, którzy mają wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Unikniesz problemów z szukaniem ekipy na własną rękę, przeciągających się terminów i zastanawiania się nad tymi, jakie materiały wykończeniowe wybrać.

Eksperci współpracujący z Budstol Invest mają na swoim koncie wiele realizacji. Wiedzą, jakie opcje są obecnie modne, jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej i jak wyciągnąć maksimum z mieszkania.

Oszczędzaj czas i pieniądze

Współpraca ze specjalistami odpowiadającymi za wykończenie mieszkania pod klucz ma też inne zalety – nie trzeba przejmować się zakupem i transportem materiałów. Można ten czas poświęcić na pracę zawodową lub spędzić go z bliskimi.

Dzięki różnym pakietom wykończenia klienci mogą wybrać odpowiadający ich potrzebom standard wykończenia i dopasować go nie tylko do swojego budżetu, ale też do oczekiwań potencjalnych wynajmujących. Wykończenie pod klucz pozwala szybciej czerpać zysk z inwestycji, nie marnując go na poszukiwanie ekipy remontowej czy prace na własną rękę. To szczególnie pomocne dla zapracowanych osób.

Mieszkanie inwestycyjne pod wynajem – jakie dokumenty będą potrzebne?

Aby inwestycja nie zakończyła się fiaskiem, trzeba zadbać także o kwestie formalne. Pamiętaj, aby przygotowana umowa najmu zabezpieczała cię w takich kwestiach jak umożliwienie dostępu do lokalu, dotrzymywanie terminu zapłaty, konieczność uzyskania zgody właściciela w kwestii remontów, podnajmu lub zwiększenia liczby lokatorów czy warunki rozwiązania umowy. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zlecenie przygotowania takiej umowy prawnikom lub agencji nieruchomości.

Przykładem skutecznego zabezpieczenia jest konieczność wpłacenia kaucji – tym wyższej, im wyższy standard mieszkania. W razie szkód w wynajmowanym lokalu nie trzeba będzie ich naprawiać z własnych środków, co czyniłoby inwestycję mniej opłacalną.

Nie jest to akurat sprawa formalna, ale warto zorientować się, czy osoba chcąca wynająć mieszkanie ma stałe źródło dochodu. Jeśli tak, minimalizujesz ryzyko, że nie będzie regularnie płacić za wynajem.

Rozważ także przygotowanie protokołu zdawczo-odbiorczego, aby jasne było, czy ewentualne szkody powstały przed czy po rozpoczęciu wynajmu. Warto także ubezpieczyć mieszkanie inwestycyjne – im większe ryzyko, że twoi lokatorzy mogą coś zniszczyć, tym przydatniejsze może być ubezpieczenie.

Skorzystaj z usług dodatkowych